Haberler - ADAPTESK ESNAF VE SANATKÂRLARIN UYUM YETENEĞİNİN ARTIRILMASI İÇİN TEKNİK DESTEK PROJESİ TAMAMLANDI 31.08.2017

 

 

ADAPTESK ESNAF VE SANATKÂRLARIN UYUM YETENEĞİNİN ARTIRILMASI İÇİN TEKNİK DESTEK PROJESİ TAMAMLANDI

 

Temmuz 2015’te ilk adımları atılan, Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği ortak finansmanı ile yürütülen, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı’nın sözleşme makamı, Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu’nun ise yararlanıcısı olduğu Proje, Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH'nin liderliğinde EDUSER, ZDH ve Sequa’nın oluşturduğu konsorsiyum tarafından yönetilmiş, yürütülmüş ve Ağustos 2017 itibariyle başarıyla tamamlanmıştır.

 

ADAPTESK  Esnaf ve Sanatkârların Uyum Yeteneklerinin Artırılması İçin Teknik Destek Projesi, AB’nin Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı IPA’nın 4. Bileşeni olan İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı (İKGOP) kapsamında, daha sürdürülebilir bir ekonomik büyümeyi sağlamak amacıyla insan sermayesine daha fazla yatırım yaparak esnaf & sanatkârların uyum yeteneklerinin artırılması hedefiyle geliştirilmiş bir projedir.

ADAPTESK 8 Pilot ilde (Ankara, Bursa, Erzurum, Gaziantep, Manisa, Mersin, Ordu, Şanlıurfa) 23.250 Esnaf ve Sanatkârın sektörel ve genel eğitimlerle gelişimine katkı vermiş, Fransa Almanya ve İtalya'da çalışma ziyaretleriyle üst teşkilat yöneticilerinin ufuklarında yeni pencereler açmıştır.

Ayrıca proje internet sitesinde online eğitimlere her an ulaşabilmek mümkündür. Projeyle ilgili daha fazla detay için http://adaptesk.org/wp/